Skip to content

344 Gardner Ave

Trenton, NJ 08618

Built 1925

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 15, 2021

Property Information

Block33702
Lot43
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityTrenton City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class27
Description2SB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,340
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$27,300
35%
Improvement Value:$49,900
65%
Total Assessment$77,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,351+4.2%
2024$4,175+0.3%
2023$4,165+0.3%
2022$4,151-1.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1925