Skip to content

15 N Willow St

Trenton, NJ 08608

Built 1950
Commercial
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$400,000
Last Sale Date
Nov 28, 2025

Property Information

Block3504
Lot4
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityTrenton City
Tax Map PageTDA

Building Details

Building Class---
Description2SF 1836 SF
Dwellings1
ZoningHIST
Sq Footage1,445
Acreage0.02

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$26,000
25%
Improvement Value:$78,000
75%
Total Assessment$104,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,033+4.2%
2024$5,790+0.3%
2023$5,775+0.3%
2022$5,756+1.6%
Property History

Property Sale

Sale
$400,000
Sq Ft1,445DeedBook 6611, Page 1031Recorded12/4/2025

Property Sale

Sale
$55,000
DeedBook 4094, Page 37

Property Built

Built

Year Built: 1950