Skip to content

2304 Cedar Village BlvdEast Brunswick, NJ 08816

Built 2005

Last Sale Price
$364,000
Last Sale Date
Oct 13, 2022

Property Information

Block29.07
Lot2
QualifierC0304
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page1001

Building Details

Building Class10
DescriptionCF DEHART
Dwellings1
ZoningOP1
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$4,000
7%
Improvement Value:$53,300
93%
Total Assessment$57,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,879+2.8%
2024$6,691+3.3%
2023$6,477+0.2%
2022$6,467+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$364,000

To:

DeedBook 19074, Page 504

Property Sale

Sale
$253,000

From:

To:

DeedBook 5539, Page 690NU CodeImproved post-assessment (7)Recorded8/25/2005

Property Built

Built

Year Built: 2005