Skip to content

98 Church Ln(Unit QFARM)East Brunswick, NJ 08816

Built 1850
Farm (Qualified)

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 6, 2007

Property Information

Block310
Lot2
QualifierQFARM
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page3200

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningRP-3
Sq Footage---
Acreage10.65

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$1,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$1,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$221+3.2%
2024$214+3.4%
2023$207+0.1%
2022$207+1.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1850