Skip to content

24 E Zoller RdEast Brunswick, NJ 08816

Built 1954

Last Sale Price
$249,000
Last Sale Date
Feb 17, 2015

Property Information

Block630
Lot13
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page1201

Building Details

Building Class---
DescriptionCAPE 1AG
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage1,433
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$29,100
36%
Improvement Value:$52,500
64%
Total Assessment$81,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,796+2.8%
2024$9,528+3.3%
2023$9,224+0.2%
2022$9,210+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$249,000

From:

To:

Sq Ft1,433DeedBook 6667, Page 569Recorded3/4/2015

Property Built

Built

Year Built: 1954