Skip to content

12 E Zoller RdEast Brunswick, NJ 08816

Built 1954

Last Sale Price
$169,000
Last Sale Date
May 25, 2001

Property Information

Block630
Lot7
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page1202

Building Details

Building Class---
DescriptionRANCH
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage744
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$20,300
31%
Improvement Value:$45,000
69%
Total Assessment$65,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,839+2.8%
2024$7,625+3.3%
2023$7,382+0.2%
2022$7,370+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$169,000

From:

To:

Sq Ft880DeedBook 4917, Page 136Recorded6/14/2001

Property Built

Built

Year Built: 1954