Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
14 Sixth StEast Brunswick, NJ 08816
Last Sale Date
Mar 18, 1991
Property Information
Block67
Lot15
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page1301
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR4
Sq Footage---
Acreage0.18
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$23,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$23,200
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $2,785 | +2.8% |
| 2024 | $2,709 | +3.3% |
| 2023 | $2,623 | +0.2% |
| 2022 | $2,619 | +1.0% |
Property History
No events match the selected filters.