Skip to content

27 Frost AveEast Brunswick, NJ 08816

Built 1963

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 8, 2002

Property Information

Block778
Lot3
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page2404

Building Details

Building Class10
DescriptionBI-LEVEL 1BG
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage1,936
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$35,000
39%
Improvement Value:$54,000
61%
Total Assessment$89,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,853+3.1%
2024$10,529+3.3%
2023$10,188+0.1%
2022$10,174+1.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1963