Skip to content

25 Ocean BlvdAtlantic Highlands, NJ 07716

Built 2000
Apartment

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 15, 2015

Property Information

Block96
Lot11
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityAtlantic Highlands Boro
Tax Map PageM24

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$1,162,000
61%
Improvement Value:$733,800
39%
Total Assessment$1,895,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$24,955-2.5%
2024$25,600-13.1%
2023$29,451-1.2%
2022$29,796+0.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2000