Skip to content

2 Rhodes TerNeptune, NJ 07753

Built 1973

Last Sale Date
Oct 30, 2024

Property Information

Block2301
Lot32
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityNeptune Twp
Tax Map Page47.3

Building Details

Building Class17
Description1SF2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,080
Acreage0.27

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$290,400
54%
Improvement Value:$245,000
46%
Total Assessment$535,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,337+9.2%
2024$7,635+5.4%
2023$7,247+6.3%
2022$6,820+5.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1973