Skip to content

6 Gary DrNeptune, NJ 07753

Built 1959

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 26, 2002

Property Information

Block2404
Lot10
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityNeptune Twp
Tax Map Page47.2

Building Details

Building Class17
Description1SB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,092
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$290,300
56%
Improvement Value:$226,700
44%
Total Assessment$517,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,687+12.9%
2024$6,810+48.9%
2023$4,575-13.5%
2022$5,291+1.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1959