Skip to content

4 Gary DrNeptune, NJ 07753

Built 1958

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 1, 2023

Property Information

Block2404
Lot9
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityNeptune Twp
Tax Map Page47.2

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,368
Acreage0.36

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$309,500
60%
Improvement Value:$203,500
40%
Total Assessment$513,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,608+18.9%
2024$6,398+54.3%
2023$4,146-18.0%
2022$5,056+1.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1958