Skip to content

79 Fletcher Lake AveOcean Grove, NJ 07756

Built 1910

Last Sale Date
Oct 30, 2024

Property Information

Block296
Lot6
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityNeptune Twp
Tax Map Page6

Building Details

Building Class16
Description1S-F-BUNG-1U
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage552
Acreage0.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$409,900
88%
Improvement Value:$54,500
12%
Total Assessment$464,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,488-0.6%
2024$7,534-10.6%
2023$8,428-0.2%
2022$8,442-1.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1910