Skip to content

81 Fletcher Lake AveOcean Grove, NJ 07756

Built 1905

Last Sale Date
Aug 13, 2018

Property Information

Block296
Lot7
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityNeptune Twp
Tax Map Page6

Building Details

Building Class18
Description2S-AL-L-1U
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,297
Acreage0.04

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$409,900
54%
Improvement Value:$349,500
46%
Total Assessment$759,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,495+16.9%
2024$10,690-9.0%
2023$11,745+1.3%
2022$11,597+0.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1905