Skip to content

1604 Bradfiske AveNeptune, NJ 07753

Built 1956

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
May 16, 2019

Property Information

Block509
Lot5
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityNeptune Twp
Tax Map Page17

Building Details

Building Class17
Description1.5S-AL-F-1U
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,228
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$192,400
47%
Improvement Value:$213,100
53%
Total Assessment$405,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,587+14.8%
2024$5,738+14.9%
2023$4,995+0.4%
2022$4,973+85.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1956