Skip to content

210 Myrtle AveNeptune, NJ 07753

Built 1930

Last Sale Date
Oct 30, 2024

Property Information

Block604
Lot7
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityNeptune Twp
Tax Map Page18

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,376
Acreage0.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$165,400
49%
Improvement Value:$170,500
51%
Total Assessment$335,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,143+14.8%
2024$4,479+35.9%
2023$3,296+11.3%
2022$2,961+3.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1930