Skip to content

1100 - 1104 Highway 35(Block 187 Lot 1)Asbury Park, NJ 07712

Built 2006

Last Sale Date
Jun 3, 2015

Property Information

Block187
Lot1
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityOcean Twp
Tax Map Page57

Building Details

Building Class---
DescriptionWEGMAN'S
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$6,577,700
23%
Improvement Value:$21,478,000
77%
Total Assessment$28,055,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$374,861-2.6%
2024$384,814-25.7%
2023$517,838-1.7%
2022$526,670+2.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2006