Skip to content

7 Joanna CtDeal, NJ 07723

Built 1958

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 7, 2025

Property Information

Block22
Lot113
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityOcean Twp
Tax Map Page37

Building Details

Building Class16
Description2S-AL-S-1U
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,319
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$1,644,400
90%
Improvement Value:$182,000
10%
Total Assessment$1,826,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$23,454+87.1%
2024$12,532-19.3%
2023$15,533-0.9%
2022$15,678+9.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1958