Skip to content

18 Goldblatt TerEast Hanover, NJ 07936

Built 1967

Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Oct 1, 2019

Property Information

Block76
Lot32
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityEast Hanover Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17.5
Description1S F
Dwellings1
ZoningR-11
Sq Footage2,840
Acreage0.32

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$168,000
48%
Improvement Value:$183,200
52%
Total Assessment$351,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,110+4.0%
2024$8,762+2.3%
2023$8,562+2.0%
2022$8,394+1.9%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$526,000
DeedBook 21769, Page 415

Property Built

Built

Year Built: 1967