Skip to content

41 Daniel StDover, NJ 07801

Built 1957

Last Sale Price
$204,000
Last Sale Date
Apr 28, 1997

Property Information

Block10802
Lot15
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page108

Building Details

Building Class16
Description1SF G1
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage2,480
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$242,600
51%
Improvement Value:$233,000
49%
Total Assessment$475,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,498+3.9%
2024$11,065+6.2%
2023$10,415+3.0%
2022$10,114+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$204,000
DeedBook 4564, Page 74

Property Built

Built

Year Built: 1957