Skip to content

7 Edith DrRockaway, NJ 07866

Built 1969

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Mar 26, 2021

Property Information

Block11101
Lot41
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page111

Building Details

Building Class17
Description2SFG2
Dwellings1
ZoningR-20
Sq Footage2,921
Acreage0.4

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$250,100
39%
Improvement Value:$394,600
61%
Total Assessment$644,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,151+3.6%
2024$14,621+5.0%
2023$13,920+1.9%
2022$13,657+1.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$251,000
DeedBook 4910, Page 92

Property Built

Built

Year Built: 1969