Skip to content

6 Doreen CtRockaway, NJ 07866

Built 1969

Last Sale Price
$510,000
Last Sale Date
Sep 17, 2007

Property Information

Block11102
Lot10
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page111

Building Details

Building Class17
Description2SF G2 P
Dwellings1
ZoningR-20
Sq Footage2,146
Acreage0.41

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$250,700
47%
Improvement Value:$282,500
53%
Total Assessment$533,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,448+3.7%
2024$12,002+5.9%
2023$11,335+1.9%
2022$11,128+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$510,000
DeedBook 20929, Page 1332

Property Built

Built

Year Built: 1969