Skip to content

25 Arlene DrRockaway, NJ 07866

Built 1991

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 26, 2025

Property Information

Block11109
Lot12
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page111

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
ZoningR-20
Sq Footage3,168
Acreage0.53

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$250,900
33%
Improvement Value:$502,500
67%
Total Assessment$753,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$18,025+3.2%
2024$17,471+3.8%
2023$16,827+1.9%
2022$16,512+1.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1991