Skip to content

21 Edith DrRockaway, NJ 07866

Built 1991

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 18, 2016

Property Information

Block11116
Lot34
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page111

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
ZoningR-20
Sq Footage3,226
Acreage0.4

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$232,800
30%
Improvement Value:$552,400
70%
Total Assessment$785,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$18,812+3.1%
2024$18,239+6.7%
2023$17,099+2.0%
2022$16,770+1.7%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$590,000
DeedBook 21663, Page 1963

Property Built

Built

Year Built: 1991