Skip to content

22 Miller AveRockaway, NJ 07866

Built 1978

Last Sale Price
$179,000
Last Sale Date
May 25, 1997

Property Information

Block11112
Lot26
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page111

Building Details

Building Class16
Description2SF G1
Dwellings1
ZoningR-20
Sq Footage1,833
Acreage0.4

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$245,100
48%
Improvement Value:$261,600
52%
Total Assessment$506,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,910+3.1%
2024$11,553+5.2%
2023$10,983+1.8%
2022$10,790+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$179,000
DeedBook 4576, Page 60

Property Built

Built

Year Built: 1978