Skip to content

21 Lenox RdRockaway, NJ 07866

Built 1981

Last Sale Date
Jan 6, 2025

Property Information

Block11116
Lot9
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page111

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
ZoningR-20
Sq Footage2,472
Acreage0.46

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$248,100
39%
Improvement Value:$380,400
61%
Total Assessment$628,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,999+3.1%
2024$14,547+4.4%
2023$13,937+1.9%
2022$13,682+1.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1981