Skip to content

23 Ute PlRockaway, NJ 07866

Built 1957

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 21, 2008

Property Information

Block20301
Lot61
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page203

Building Details

Building Class16
Description1SFG1
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage---
Acreage0.64

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$235,900
61%
Improvement Value:$150,800
39%
Total Assessment$386,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,895+4.7%
2024$8,494+9.8%
2023$7,734+0.0%
2022$7,733+2.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1957