Skip to content

108 White Meadow RdRockaway, NJ 07866

Built 1968

Last Sale Date
Jan 6, 2025

Property Information

Block20903
Lot1
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page209

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage1,987
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$207,100
49%
Improvement Value:$218,400
51%
Total Assessment$425,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,892+3.1%
2024$9,593+4.3%
2023$9,195+2.1%
2022$9,006+1.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1968