Skip to content

122 White Meadow RdRockaway, NJ 07866

Built 1975

Last Sale Price
$145,000
Last Sale Date
Oct 26, 1999

Property Information

Block20903
Lot8
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page209

Building Details

Building Class16
Description2SF G1
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage1,780
Acreage0.27

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$222,200
54%
Improvement Value:$187,100
46%
Total Assessment$409,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,464+4.6%
2024$9,050+8.5%
2023$8,341+0.3%
2022$8,316+2.1%
Property History

Property Sale

Sale
$145,000
DeedBook 5081, Page 271

Property Built

Built

Year Built: 1975