Skip to content

21 N Lake Shore DrRockaway, NJ 07866

Built 1972

Last Sale Date
Jan 6, 2025

Property Information

Block20903
Lot38
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page209

Building Details

Building Class17
Description1SF G1
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage2,040
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$227,500
47%
Improvement Value:$259,900
53%
Total Assessment$487,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,338+4.4%
2024$10,855+7.7%
2023$10,081+0.5%
2022$10,026+2.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1972