Skip to content

64 Shawnee AveRockaway, NJ 07866

Built 1952

Last Sale Date
Jan 6, 2025

Property Information

Block21301
Lot73
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page213

Building Details

Building Class16
Description1.5SF
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage1,677
Acreage0.36

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$238,400
59%
Improvement Value:$168,500
41%
Total Assessment$406,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,300+4.7%
2024$8,885+9.0%
2023$8,148+0.1%
2022$8,139+2.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1952