Skip to content

3 Field Stone LnRockaway, NJ 07866

Built 1977

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 24, 2015

Property Information

Block21402
Lot2
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page214

Building Details

Building Class16
Description2SF G2
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage1,868
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$231,500
58%
Improvement Value:$169,700
42%
Total Assessment$401,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,246+4.7%
2024$8,830+9.2%
2023$8,088+0.1%
2022$8,080+2.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1977