Skip to content

25 Nokomis AveRockaway, NJ 07866

Built 1973

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 17, 2004

Property Information

Block21904
Lot13
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page219

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage2,074
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$237,600
43%
Improvement Value:$309,800
57%
Total Assessment$547,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,782+4.3%
2024$12,257+6.8%
2023$11,477+0.7%
2022$11,398+1.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1973