Skip to content

23 Omaha AveRockaway, NJ 07866

Built 1954

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 29, 1999

Property Information

Block22006
Lot37
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page220

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage1,646
Acreage0.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$234,300
56%
Improvement Value:$187,700
44%
Total Assessment$422,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,702+4.6%
2024$9,273+8.7%
2023$8,528+0.2%
2022$8,512+2.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1954