Skip to content

63 Omaha AveRockaway, NJ 07866

Built 1956

Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Sep 18, 2023

Property Information

Block22006
Lot57
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page220

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage884
Acreage0.37

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$238,800
71%
Improvement Value:$97,300
29%
Total Assessment$336,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,664+5.0%
2024$7,300+11.5%
2023$6,547-0.5%
2022$6,577+2.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$130,000
DeedBook 4415, Page 206

Property Built

Built

Year Built: 1956