Skip to content

Maple Ter(Block 22312 Lot 1)Rockaway Twp, NJ 07842

Last Sale Date
Jan 6, 2025

Property Information

Block22312
Lot1
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page223

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningR-13
Sq Footage---
Acreage0.38

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$52,300
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$52,300

Tax History

YearProperty taxesChange
1996$838-26.8%
1995$1,146+5.2%
1994$1,089+3.1%
1993$1,057+1.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0