Skip to content

24 Maple TerRockaway, NJ 07866

Built 1914

Last Sale Date
Jan 6, 2025

Property Information

Block22312
Lot3
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page223

Building Details

Building Class17
Description1SF G2
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage2,564
Acreage0.37

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$165,000
30%
Improvement Value:$376,100
70%
Total Assessment$541,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,930+3.7%
2024$12,464+3.3%
2023$12,062+2.1%
2022$11,816+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1914