Skip to content

346 Mantoloking Rd.Brick, NJ 08723

Built 1984

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 1, 1998

Property Information

Block101
Lot89
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page14.1

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,480
Acreage0.6

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$140,400
54%
Improvement Value:$119,100
46%
Total Assessment$259,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,703+5.2%
2024$6,371+3.5%
2023$6,155+1.3%
2022$6,077+1.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1984