Skip to content

681 Drum Point RdBrick, NJ 08723

Built 2014

Last Sale Date
May 15, 2024

Property Information

Block266
Lot1
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page24.1

Building Details

Building Class17
Description1.5SF2G-P 2568
Dwellings1
ZoningR5
Sq Footage2,568
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$269,600
48%
Improvement Value:$289,900
52%
Total Assessment$559,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,202+5.3%
2024$13,486+3.6%
2023$13,021+1.3%
2022$12,853+1.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 2014