Skip to content

81 Tunes Brook DrBrick, NJ 08723

Built 1965

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 17, 2024

Property Information

Block356
Lot542
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page29.1

Building Details

Building Class16
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,464
Acreage0.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$219,400
65%
Improvement Value:$116,700
35%
Total Assessment$336,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,431+5.4%
2024$8,001+3.6%
2023$7,722+1.3%
2022$7,621+1.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1965