Skip to content

Jordan Rd.(Block 990 Lot 1)Brick, NJ 08724

Last Sale Date
Aug 24, 2017

Property Information

Block990
Lot1
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page53.4

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR10
Sq Footage---
Acreage4.74

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$23,700
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$23,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2019$522+0.5%
2018$519+2.7%
2017$506+0.8%
2016$502+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 16850, Page 1772