Skip to content

2 Sixth Terrace Unit 5Seaside Heights, NJ 08751

Built 1986

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 3, 2021

Property Information

Block1097.01
Lot106
QualifierC0105
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page109

Building Details

Building Class37
Description2F
Dwellings1
ZoningMF16
Sq Footage1,309
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$325,000
64%
Improvement Value:$182,800
36%
Total Assessment$507,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,247+5.2%
2024$8,790+18.7%
2023$7,405+0.4%
2022$7,372+0.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1986