Skip to content

931 Woodlane RoadJackson, NJ 08527

Built 1968

Last Sale Date
Apr 7, 2011

Property Information

Block6201
Lot2
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityJackson Twp
Tax Map Page62

Building Details

Building Class17
Description2SF22AG
Dwellings1
ZoningR1
Sq Footage2,156
Acreage1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$323,000
54%
Improvement Value:$275,000
46%
Total Assessment$598,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,523+4.1%
2024$7,228+4.2%
2023$6,939+1.5%
2022$6,839+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1968