Skip to content

95 Oak AvenueWest Creek, NJ 08092

Built 1930

Last Sale Date
Feb 19, 2002

Property Information

Block124
Lot41
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page96

Building Details

Building Class15
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningR2
Sq Footage1,896
Acreage0.33

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$81,500
44%
Improvement Value:$104,000
56%
Total Assessment$185,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,606+1.0%
2024$4,561+5.9%
2023$4,307-0.1%
2022$4,313+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1930