Skip to content

42 Jeri Ann DriveManahawkin, NJ 08050

Built 1957

Last Sale Date
Aug 27, 2015

Property Information

Block172
Lot142
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page144

Building Details

Building Class16
Description2SF/BIG
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage2,172
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$214,700
54%
Improvement Value:$180,200
46%
Total Assessment$394,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,805+1.0%
2024$9,711+6.4%
2023$9,128-0.1%
2022$9,140+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1957