Skip to content

50 Jeri Ann DriveManahawkin, NJ 08050

Built 1957

Last Sale Price
$229,900
Last Sale Date
Mar 25, 2002

Property Information

Block172
Lot144
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page144

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage1,092
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$214,700
46%
Improvement Value:$247,800
54%
Total Assessment$462,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,484+38.1%
2024$8,314+5.9%
2023$7,851-0.1%
2022$7,861+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$229,900
DeedBook 10786, Page 182

Property Sale

Sale
$188,000
DeedBook 10397, Page 868

Property Sale

Sale
$50,000
DeedBook 4164, Page 324

Property Built

Built

Year Built: 1957