Skip to content

355 North Main StreetManahawkin, NJ 08050

Commercial
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$999,950
Last Sale Date
Dec 27, 2024

Property Information

Block242
Lot2
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page116

Building Details

Building Class10
Description1SF
Dwellings1
ZoningMU
Sq Footage8,500
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$186,600
21%
Improvement Value:$688,100
79%
Total Assessment$874,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$21,719+1.0%
2024$21,509+5.9%
2023$20,311-0.1%
2022$20,337+1.4%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$999,950
Sq Ft8,500DeedBook 19893, Page 1455Recorded1/6/2025

Property Sale

Sale
$800,000
Sq Ft8,500DeedBook 17741, Page 935Recorded1/6/2020