Skip to content

50 Sisco LnLittle Falls, NJ 07424

Built 1950

Last Sale Price
$292,000
Last Sale Date
Aug 22, 2003

Property Information

Block172
Lot32
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityLittle Falls Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1F
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,599
Acreage0.07

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$170,400
61%
Improvement Value:$109,000
39%
Total Assessment$279,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,310+1.5%
2024$9,170+2.2%
2023$8,974+0.9%
2022$8,893+0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$292,000

To:

Sq Ft1,599DeedBook 653, Page 290

Property Sale

SaleMulti
$170,000
DeedBook Y157, Page 278

Property Sale

SaleMulti
$149,000
DeedBook H130, Page 83

Property Built

Built

Year Built: 1950