Skip to content

67 Browertown RdLittle Falls, NJ 07424

Built 1970

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Sep 16, 2025

Property Information

Block188
Lot4
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityLittle Falls Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description2SF2CG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,562
Acreage0.54

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$176,800
46%
Improvement Value:$207,400
54%
Total Assessment$384,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,802+1.5%
2024$12,609+2.2%
2023$12,341+0.9%
2022$12,229+0.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1970