Skip to content

361 Madison St.Passaic, NJ 07055

Last Sale Date
Jan 8, 2025

Property Information

Block2200
Lot38
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPassaic City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description3SB/25U/APTS
Dwellings---
ZoningR-3
Sq Footage---
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$100,500
8%
Improvement Value:$1,216,200
92%
Total Assessment$1,316,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$66,657+3.0%
2024$64,733+6.5%
2023$60,788+0.8%
2022$60,319+1.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0